یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 9
کاربران آنلاین: 17
کل مطالب: 412
کل بازدید ها: 1913758
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

آشنایی با چند سم پر مصر


بازدید صفحه: 4693
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 02 مهر 1395 - 10:42 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: جمعه 02 مهر 1395 - 10:42 ق.ظ

 

آشنایی با چند سم پر مصر

🍀ددلتامترین Deltamethrin:

حشره کشی است از گروه پایروترئیدها که با تاثیر تماسی و گوارشی عمل می کند.مهمترین مزیت دلتامترین مصرف کم اثر ضربه ای شدید است.برای مبارزه با لارو پروانه ها سوسکها و مگس هاوسن هاوزنجرک ها و تریپس مورد استفاده قرار میگیرد.

 

❗️آمیتراز Amitraz:

حشره کش-کنه کشی است غیر سیستماتیک با اثر تماسی-تنفسی در مبارزه تلفیقی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.برای انسان و دام کم خطر و زنبور عسل را نیز نابود نمی کند.برای کنه های تارتن-پسیل-پسته-مگس های سفید و عسلک پنبه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

❗️پرمترین  permethrin:

حشره کش غیر سیستماتیک تماسی-گوارشی که خاصیت دورکنندگی دارد.بمحض مشاهده آفت سمپاشی صورت گیرد.برای بسیاری از حشرات از جمله :لارو پروانه ها-حشرات خانگی-آفات مینوزکابرد دارد.از آفات مهم آن برگخوار مصری-کرم ساقه خوار و مینوز برگ است.

 

 

❗️دیازینون Diazinon :

حشره کش-کنه کش فسفره با اثر تماسی گوارشی-تنفسی است که برای مبارزه با آفاتی مثل سوسک سیاه گندم-کرک ساقه خوار-سن گلابی-کرم سفید ریشه-شپشکهای سفید-شته خونی و آگروتیس مورد استفاده است.

 

❗️کلرپیریفوس  Chlorpyrifos:

حشره کشی است غیر سیستمیک با نحوه اثر تماسی گوارشی و تنفسی.در لایه های واکسی بافتهای گیاهی نفوذ می کند وتمامی آفات روی گیاهان و داخل نسوخ گیاهی (مینوز ها و ساقه خوارها)را کنترل می کند.

 

❗️اندوسولفان Endosulfan :

حشره کشی است غیرسیستمیک با اثر تماسی و گوارشی که بسیاری از آفات جونده و مکنده از جمله:لارو پروانه ها-سوسکها-مگسها-آلئوردها .کنه ها را کنترل می کند.یکی از سموم مهم در برنامه مبارزه تلفیقی است بیشترین استفاده آن برای آفات پنبه نظیر کرم قوزه عسلک و.....می باشد.

 

❗️اکسی دیمتون متیل Oxydemeton-Methyl :

حشره کش-کنه کشی است سیستمیک که بصورت تماسی-گوارشی و تنفسی اثر می کند توسط بافت های سبز گیاه جذب می شود و توسط شیره گیاه به تمام قسمتهای آن برده می شود.بیشتر برای مبارزه با کنه ها-سر تپس ها-شته ها و شپشکها مورد استفاده قرار می گیرد مثل شته سبز هلو.

 

❗️ساپیرمترین  Cypermethrin :

حشره کشی غیر سیستمیک از گروه پایروتروئیدهای مصنوعی است که با نحوه اثر تماسی و گوارشی و هم چنین خاصیت ابقایی بالایی که روی گیاهان سم پاشی شده دارد طیف وسیعی از آفات جونده و مکنده را کنترل می کند.

 

❗️کلرپیریفوس  Chlorpyrifos:

حشره کش و کنه کشی است غیر سیستمیک که با نحوه اثر تماسی گوارشی و تنفسی طیف وسیعی از آفات جونده و مکنده را کنترل می کند.

 

❗️فن پیروکسی میت  Fanpyroxymate:

کنه کشی است با خاصیت تماسی و نفوذی بسیار بالا که برای مبارزه با سنین مختلف پوره-کنه بالغ و تخم کنه در انواع محصولات زراعی و درختان میوه و مرکبات بکار می رود.

 

❗️فن پروپاترین  Fenpropathrin :

حشره کش-کنه کشی گوارشی است که علاوه بر کشندگی اثر دور کنندگی نیز دارد و یا جلوگیری از تغذیه کنه های بالغ و کاهش اعمال حیاتی باعث کاهش تخم آنها می شود.

 

فن والریت  Fanvalerate :

حشره کش-کنه کشی است تماسی و گوارشی که دارای طیف وسیع بوده  برای بسیاری از حشرات مانند مینوز ها که در نسج گیاه به سر می برند موثر است.بیشتر برای کنترل حشرات آفت پنبه مورد استفاده قرار میگیرد مانند کرم قوزه پنبه-عسلک پنبه و برگخوار مصری

 

گلایفوزیت  Glyphosate :

علف کشی سیستمیک است که برای از بین بردن علف های هرز یک ساله یا چند ساله پهن برگ و کشیده برگ مورد استفاده قرار می گیرد.توسط برگ و ساقه گیاه جدب شده و ار طریق شیره به تمام قسمت های گیاه برده می شود و علف هرز را از بین می برد.

 

پاراکوات  Paraquat:

علف کشی است تماسی برای مبارزه با علف های هرز باریک پهن برگ که به سرعت توسط قسمتهای سبز گیاه جذب می شود و آنها را از بین می برد بیشتر برای علفهای هرزی است که دوره رویش طولانی دارند.و در باغات در زیر درختان و در بین ردیف های کشت مصرف می شود.

 

روغن امولسیون شونده  Petrolium oil :

روغن امولسیون شونده برای مبارزه پیش بهاره-بهاره و تابستانه با شپشک ها و بعضی از کنه ها و همچنین برای همراهی بعضی از سموم به عنوان مویان کاربرد دارد

 

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند