یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 9
کاربران آنلاین: 13
کل مطالب: 412
کل بازدید ها: 1913695
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

روف گاردن چیست


بازدید صفحه: 4442
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: پنج شنبه 19 آذر 1394 - 10:54 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: پنج شنبه 19 آذر 1394 - 10:54 ق.ظ

روف گاردن چیست؟
مدرن ترین تکنولوژی برای رشد گياهان در پشت بام که با کارایی بالا و با مواد سبک و بسیار مقاوم برای داشتن فضاي سبز و منحصربه فرد در محوطه پشت بام به صورت کاملاً شخصی در اختیار افراد قرار می دهد.ممکن است بسیار ساده و یا متنوع باشد و هنگامی که در بالای بام یک ساختمان می ایستیم و تمامی مراحل محیطی و متنوع را مشاهده می کنیم و از آن ها لذت می بریم و در زیر آسمان امکان فراموش کردن مشکلات وپیچیدگی های موجود درشهررا فراهم می آورد.روف گاردن یا بام سبز به مجموعه عملیات محوطه سازي و فضای سبز گفته می شود که بر روی پشت بام ایجاد می شود. روف گاردن یا بام سبز به اصطلاح تبدیل پشت بام یا تراس يا پنت هاووس به محل کاملاً سبز ومهیج وشادی آور ومحیط زنده و شاداب است. روف گاردن بعضی وقت ها هم سطح زمین بام یا غیرمسطح وبه صورت اختلاف ارتفاع با سطح بام ایجاد می شود.
در نظر بگیرید شما زمان کوتاهی برای گذراندن اوقات فراغت دارید ودوست دارید درمحیطی سبزبا چشم اندازی زیبا این اوقات را بگذرانید ویا درآخرهفته می خواهید ناهار را درکنار خانواده در باغی زیبا در کنارخانواده بگذرانید وزمانی برای مطالعه درزیر آفتاب آسمان بیش تر به مطالعه بپردازید. درنقطه ای ازباغ آبشار یا آبنماي زیبایی داشته باشید که جاری باشد و یا در چند قدمی شما باغچه ه ای باشد که در آن سبز كاشته باشید و موقع ناهار غذایی که مهیا می شود در کنار آن از آن سبزیجات که دارای عطر زندگی و طراوت زنده بودن دارد داشته باشید و یا بچه ها آزادانه بتوانند بازی کنند. همۀ این ها مسائلی هستند که در روف گاردن وجود دارد. مخصوصاً دراین شهرآلوده و پرسروصدا داشتن چنین باغی ثروت بزرگی محسوب می شودوشما مالک آن هستید ولازم است بدانید این کاربه راحتی امکان پذیراست. ولی باید بدانید که چگونه وازکجا شروع کنید.با پیشرفت علم باغبانی وتکنولوژی برروی هر برج وخانه وآپارتمان وویلا ویا اداره ویا مدرسه وبیمارستان وهتل ویا هرساختمان یک باغ زیبا باگياهان متنوع کوچک وبزرگ وسبزیجات متنوع می توان ایجاد کرد. فضای پشت بام که همیشه در تابش نور آفتاب قرار دارد و در ساعت مختلف روز و شب ساکنین می توانند استفاده کنند با اندکی هزینه یک باغ زیبا ایجاد شود و با توجه به اینکه احداث فضای سبز به علت کمبود زمین در شهرها و قیمت نگهداري بالای آن و هزینه های این کاروگران بودن زمین امکان پذیر نمی باشد.لذا تبدیل پشت بام ساختمان ها به فضای سبزازچندین لحاظ ضروری و مقرون به صرفه می باشد.می توان توسط روف گاردن فضای سبز ومحیط طبیعی را به شهرها برگردانید
در حدود 30 الی 40 سال است که در کشورهای پیشرفتۀ صنعتی مانند کشورهای آمریکایی و اروپایی به جهت جلوگیری از خطرات مخرب آلودگي صوتی و هوایی که امروزه مسألۀ بسیارجدی است توسط پشت بام های فضای سبز که بسیار ارزان تر است از کلیۀ روش های مقابله با آلودگی محیطی هست، انجام پذیر بوده و توسط روف گاردن بتواند در حدود 50 درصد از آلودگی های هوای شهرها کم کرد.


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند