یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 9
کاربران آنلاین: 23
کل مطالب: 412
کل بازدید ها: 1914946
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخبار کشاورزی


بازدید صفحه: 2795
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 30 آبان 1393 - 02:34 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: سه شنبه 06 آبان 1393 - 03:41 ق.ظ

بر اساس فعالیت‌های آموزشی و مبارزه‌ای که در جهاد کشاورزی استان گیلان انجام شد، مگس زیتون به‌طور کامل مهار شد.

 

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان رودبار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: استان رودبار با 27 درصد استحصال، بیشترین میزان روغن‌کشی از محصول زیتون در کشور دارد، به‌طوری که از هر 100 کیلوگرم زیتون تولیدی در شهرستان، 27 کیلوگرم روغن به‌دست می‌آید.

مسلم طوفان با بیان اینکه شهرستان رودبار به‌دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه‌ای و موقعیت جغرافیایی مناسب، زیتون باکیفیتی تولید می‌کند، افزود: تقاضا برای خرید زیتون تولیدی خود رودبار زیاد است، به همین منظور هرساله از شهرهای دیگر کشور نیز زیتون به رودبار وارد و در صنایع غذایی فرآوری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان تولید امسال شهرستان رودبار 15 هزار و 500 تن است که نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی داشته است.

طوفان با اشاره به اینکه محصول امسال عاری از هرگونه بیماری است، ادامه داد: بر اساس فعالیت‌هایی که در جهاد کشاورزی استان گیلان انجام شده، مگس زیتون به‌طور کامل مهار شد.

وی تصریح کرد: در این زمینه کشاورزان و مسئولان ذی‌ربط و حتی مجلس و استانداری همکاری‌های بسیار مناسبی با وزارت جهاد کشاورزی داشتند.

 

توزیع نهاده رایگان برای مبارزه با مگس زیتون

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان رودبار یادآور شد: استانداری گیلان برای مبارزه با آفت مگس زیتون، 250 میلیون تومان اعتبار به بخش کشاورزی اختصاص داد که به‌صورت نهاده رایگان در میان کشاورزان توزیع شد.

طوفان تأکید کرد: این نهاده‌ها به‌خوبی از طریق دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی در میان تمام کشاورزان منطقه برای مبارزه با مگس زیتون توزیع شد.

وی اظهار داشت: کلاس‌های آموزشی نیز برای مبارزه با مگس زیتون با حضور باغداران در مساجد و باغ‌های زیتون منطقه برگزار شد.

طوفان در پایان گفت: امروز به جرأت می‌توانم اعلام کنم که امسال محصولی 100 درصد سالم به مصرف‌کنندگان و عاری از آفت به مردم ارائه می‌دهیم

منبع : ایانا ./


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند