یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 9
کاربران آنلاین: 20
کل مطالب: 412
کل بازدید ها: 1914939
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

مرکز تست ماشین الات


بازدید صفحه: 3144
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 28 آذر 1393 - 07:58 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: جمعه 28 آذر 1393 - 07:58 ق.ظ

راه اندازی مرکز تست ماشین‌ها و سامانه های کشاورزی شمال غرب کشور

راه اندازی مرکز تست ماشین‌ها و سامانه های کشاورزی شمال غرب کشور

همزمان با هفته پژوهش مرکز تست ماشین‌ها و سامانه‌های کشاورزی شمال غرب کشور در ارومیه راه اندازی شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از ارومیه، در آیین افتتاحیه مرکز تست ماشین ها و سامانه های کشاورزی شمال غرب کشور در دانشگاه ارومیه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در این آیین گفت: کشاورزی بیشترین سهم را در اقتصاد استان دارد و آذربایجان غربی شش درصد محصولات کشاورزی کشور را تولید می کند.

اسمعیل کریم زاده اظهار کرد: با توجه به افزایش جمعیت و بحران کمبود آب در کشور و استان باید راندمان تولید محصولات کشاورزی را افزایش دهیم که این امر با توجه بیشتر به مکانیزاسیون مورد نیاز بخش کشاورزی که مهم ترین نقش را در پایداری تولید محصولات دارد، امکان پذیر است.

کریم زاده با بیان اینکه 40 واحد تولید کننده ماشین آلات و ادوات کشاورزی در استان فعال است، افزود : با توجه به اینکه تست و ارزیابی ماشین ها و سامانه های کشاورزی قبلا" در شهر کرج انجام می گرفت، با راه اندازی این مرکز دستگاه ها و ماشین آلات تولیدی کشاورزی استان در این مرکز مورد تست و ارزیابی قرار خواهند گرفت که بدون شک، وجود چنین مرکزی در شمال غرب کشور و در میان کشورهای همسایه، راهگشای بسیاری از مشکلات موجود در این زمینه خواهد بود.

لازم به ذکر است که این مرکز که با مشارکت دانشگاه ارومیه و جهاد کشاورزی آذربایجان غربی راه اندازی شده است، کنترل استاندارد ماشین آلات کشاورزی وارداتی و صدور گواهی استاندارد انجام می‌گیرد و علاوه بر آن اجرای آزمون‌های استاندارد بر روی سامانه‌ها و ماشین آلات کشاورزی در آذربایجان غربی و استان های همجوار نیز در همین مرکز قابل انجام است.

کارگاه ساخت و تولید، کارگاه موتور و ابزار، آزمایشگاه مقاومت مصالح و مواد، آزمایشگاه ارتعاش، آزمایشگاه ابزار دقیق، آزمایشگاه مکانیک خاک، آزمایشگاه خواص مکانیکی محصولات کشاورزی، آزمایشگاه برق صنعتی و آزمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر از جمله امکانات کارگاهی و مزرعه ای این مرکز است.

مرکز تست ماشین‌ها و سامانه‌های کشاورزی شمال غرب کشور با مجوز رسمی از مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی احداث شده و نقش پل ارتباطی دانشگاه و صنایع را بر عهده دارد./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند