یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 9
کاربران آنلاین: 20
کل مطالب: 412
کل بازدید ها: 1944096
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخبار کشاورزی


بازدید صفحه: 2073
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: شنبه 01 آذر 1393 - 08:16 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: پنج شنبه 22 آبان 1393 - 05:46 ق.ظ

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

توصیه معاون وزیر جهاد کشاورزی به باغداران برای تهیه نهال بااصالت

در فصل کشت و انتخاب نهال، لازم است باغداران به اصالت آنچه خریداری می‌کنند، مطمئن باشند و از مراکز مجاز و دارای مجوز خرید کنند.

 

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در فصل کشت و انتخاب نهال باغ‌ها قرار داریم و لازم است باغداران نسبت به انتخاب نهالی با اصالت اقدام کنند.

محمدعلی طهماسبی افزود: از آنجا که سرمایه گذاری در باغ‌ها بلندمدت است، در این راستا لازم است تا باغداران نسبت به خرید نهال‌های بااصالت از اماکن مشخص‌شده و مجوزدار وزارت جهاد کشاورزی اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای به بار نشستن درختان میوه، چندین سال زحمت نیاز است، بنابراین برای آنکه باغداران نتیجه زحمت خود را ببینند، لازم است تا در انتخاب نهال درست دقت کنند.

طهماسبی ادامه داد: نهال بااصالت دارای اجداد، پایه و رقم مشخص است و از بیماری‌های ویروسی، مایکوپلاسمایی و سایر آفات مبری است.

وی تصریح کرد: هر درختی دارای گرده‌دهنده‌ای است که نهال‌های بی‌هویت فاقد آن هستند؛ بنابراین حتی اگر برای منزل خود می‌خواهیم نهال بکاریم، لازم است از اماکن معتبر نسبت به خریداری آن اقدام کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی یادآور شد: نهالستان‌های شناسه‌دار در کشور محدود بوده و قابل تشخیص هستند؛ بنابراین لازم است باغداران که خود با آنها آشنایی دارند، نسبت به خرید ملزومات خود اقدام کنند.

طهماسبی تأکید کرد: عده‌ای از صاحبان نهالستان‌ها با خوداظهاری نسبت به مشخصات نهال‌ها اقدام می‌کنند که باغداران باید به این مسئله توجه کنند که بدون تحقیق، هیچ خریدی انجام ندهند.

وی اظهار داشت: ممکن است در ظاهر، درختان چندساله شاداب باشند، اما اگر گرده‌دهنده نداشته باشند، به بار نخواهند نشست و زحمات حدود هشت‌ساله باغداران به هدر خواهد رفت./


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند