یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 9
کاربران آنلاین: 16
کل مطالب: 412
کل بازدید ها: 1944022
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

صادرات محصولات باغی به روسیه


بازدید صفحه: 2325
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: پنج شنبه 29 آبان 1393 - 12:44 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: دوشنبه 26 آبان 1393 - 09:49 ب.ظ

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی باغداران ایران:

برای افزایش صادرات محصولات باغی به روسیه در سال آینده، تولید این محصولات در کشور با نظارت کیفی کارشناسان روسی کلید خورد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی باغداران ایران امروز در نشست خبری مدیران عامل اتحادیه‌های سراسری بخش کشاورزی گفت: به‌دلیل مزیت نسبی تولید در بخش باغبانی حدود دو میلیون و 700 هزار هکتار باغ در کشور وجود دارد که با احیای معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی امید می‌رود این بخش دوباره به روزهای خوب خود برگردد و بتواند از اعتبارات تخصیصی وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه بیشتر بهره‌مند شود.

نوذر نگهداری با اشاره مشکلات پیش روی باغبانی کشور افزود: بالا بودن هزینه‌های تولید، افزایش نرخ نهاده‌ها، کمبود نقدینگی باغداران، سنتی بودن بافت باغ‌ها و کمبود نیروی متخصص ازجمله مشکلات بخش کشاورزی است که منجر به بالا رفتن ضایعات ما نسبت به سایر کشورهای پیشرفته شده است.

 

خسارت 125 تومانی بیمه برای هر کیلوگرم پرتقال

وی خاطرنشان کرد: عدم پوشش مناسب بیمه‌ای باعث شده که بیشتر باغداران تحت پوشش بیمه قرار نگیرند و باغدارانی نیز که بیمه هستند، از شرایط بیمه‌ای رضایت نداشته باشند؛ به‌طوری که در سرمازدگی سال گذشته شمال کشور، برای هر کیلوگرم پرتقال تنها 125 تومان پرداخت شد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی باغداران ایران ادامه داد: با وجود اینکه ایران در بسیاری از محصولات باغی تولید مناسب و رتبه‌های جهانی دارد، در تولید برخی از محصولات مانند تولید زیتون در مناطق جنوبی کشور توجیه اقتصادی وجود ندارد.

نگهداری در پاسخ به پرسش خبرنگار ایانا درباره آخرین آمار تولید محصولات باغی تصریح کرد: به‌طور جامع، آمار دقیقی درباره میزان تولید محصولات باغی و میزان دقیق سطح زیر کشت آنها وجود ندارد، به‌طوری که درباره سطح زیر کشت محصولات باغی، آمار متفاوتی اعلام می شود.

وی یادآور شد: فقط در میزان تولید برخی از محصولات مانند سیب درختی اتفاق نظر در تولید بیش از سه میلیون تن و انواع مرکبات با چهار میلیون تن (با اولویت 55 تا 60 درصدی پرتقال) وجود دارد.

نگهداری در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایانا درباره تدارکات صادرات محصولات باغی به روسیه و میزان آن تأکید کرد: محصول باغی ما در برخی از مناطق کشور برای واردکنندگان روسی مطلوب نبود، به همین منظور تعاملاتی با بازرگانی طرف روس صورت گرفت تا کارشناسان روسی در ایران حضور یابند و با نظارت کیفی آنها تولید و صادرات محصولات باغی ایران به این کشور انجام شود.

وی در پایان اظهار داشت: بر این اساس از سال آینده افزایش صادرات محصولات باغی ایران به روسیه با در نظر گرفتن شرایط کیفی روس‌ها کلید می‌خورد./


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند