یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 9
کاربران آنلاین: 13
کل مطالب: 412
کل بازدید ها: 1944035
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخبار کشاورزی


بازدید صفحه: 2094
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 30 آبان 1393 - 08:36 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: یکشنبه 18 آبان 1393 - 11:41 ب.ظ

برگزاری جشن برداشت زعفران در مرند

برگزاری جشن برداشت زعفران در مرند

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)، جلال رحیم زاده در یک گفتگوی خبری اعلام کرد: شهرستان مرند به لحاظ استعدادهای بالقوه از نظر کشاورزی، محل مناسبی برای کاشت محصول ارزشمند و استراتژیک زعفران بشمار می آید.

وی اضافه نمود: کشت زعفران در شهرستان مرند از سال 1381شروع و با پیازهای تهیه شده از استان خراسان شروع شده و هر ساله به صورت تدریجی توسط کشاورزان توسعه یافته است و با توجه به اینکه این محصول جزو گیاهان با نیاز آبی پائین است و همچنین با توجه به اقتصادی و ارز آور بودن در بین کشاورزان جایگاه خاصی دارد.

رحیم زاده ادامه داد: با توجه به هزینه های کمتر تولید نسبت به سایر محصولات پرمصرف از جمله آفتابگردان وگوجه فرنگی جایگزین شده و الگوی کشت مناسبی است.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت در سال گذشته 85 هکتار بوده که امسال با تهیه بذرمرغوب ومناسب از خود شهرستان و در سطح 10 هکتار افزایش پیدا کرده است ادامه داد: براساس پیش بینی های صورت گرفته در شهرستان مرند 95 هکتار مزارع زعفران توسط 110 نفر زعفرانکار کشت و برداشت می شود که از این میزان کشت پیش بینی می شود350-300 کیلوگرم زعفران خشک برداشت شود

معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مرند با بیان این که متوسط برداشت زعفران از هر هکتار 3 تا 4 کیلوگرم است،ادامه داد: یک واحد بسته بندی دارای برند محلی و تجاری راه اندازی شده و به نسبت خرید و بسته بندی و فرآوری در بسته های خاصی اقدام و نسبت به فروش و صادرات اقدام کرده است و تاکنون در این مورد نسبت به توسعه آن از محل توسعه کشاورزی و سایر منابع به بهره برداران تسهیلات بانکی اعطا شده و قرار است جهت جایگزینی این محصول نسبت به سایر محصولات پر مصرف از محل صندوق مهر امام رضا(ع) تسهیلات بانکی ارایه شود.

وی با بیان اینکه نوع زعفران تولید شده در شهرستان از بهترین رقم تولیدی این محصول در کشور بوده، گفت: 6700 نفر روز در مراحل مختلف جمع آوری و بسته بندی این محصول در مرند به کار مشغول می شوند.

لازم به ذکر است سومین جشنواره زعفران در شهرستان مرند جهت ترویج و توسعه این محصول، با همکاری فرمانداری شهرستان مرند و سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی امروز 18 آبان در دانشگاه آزاد مرند برگزار شد./


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند